آبشار شعله ابدی

آبشار شعله ابدی

یک جفت بوت و یک چراغ قوه تمام چیزی ست که نیاز دارید. به سمت آبشار شعله ابدی بروید تا دریابید که چرا این نام به این آبشار داده شده است.

آبشار شعله ابدی یک نقطه زیبا در غرب نیویورک

در قلب این آبشار نور یک شعله کوچک سوسو میزند. علت به وجود آمدن این شعله وجود گازهای طبیعی است. کوهنوردانی که از این منطقه گذر میکنند، ‌باعث ریزش سنگ های اطراف منبع گاز این شعله می شوند. و این امر باعث می شود که فروزان بودن این شعله در یک چرخه بی نهایت قرار گیرد.

شعله ور شدن این ناحیه به علت وجود گازهای طبیعی یک امر عادی و بدیهی است.  اما وجود آن در بین ماسه ها و در پشت آب آبشار باعث می شود. که آبشار شعله ابدی یک پدیده بی نظیر و خاص جلوه کند.

وجود این پدیده خاص و تلفیق آن با ذهن های فعال و تصورات افراد. باعث به وجود آمدن افسانه هایی در این منطقه شده است. برخی از مردم وجود این آتش و بر افروخته ماندن آنرا به موجودات افسانه ای مانند الف ها (elphs) نسبت می دهند. گرچه تمامی این افسانه ها کاملا رد شده اند.  اما وجود این آبشار، از منظر علمی به صورت یک راز باقی مانده است.

آبشار شعله ابدی

راز و رمز های موجود در مورد شعله ابدی

شعله ابدی در بین سنگ های نفت زای نسبتا جوان یک آبشار قرار گرفته است. اما با وجود روشن بودم مداوم آن،  این سنگ های اطراف زیاد داغ نمی شوند. و گرمای آنها به انداره یک فنجان چای داغ می باشد. با وجود این حجم از آب در اطراف، این منطقه اخرین جایی است که انسان انتظار دارد یک شعله ابدی در ان وجود داشته باشد.

با تمام تعاریف و تحقیقات انجام شده مشخص نیست. که این شعله با این حجم از آب در اطرافش چگونه میسوزد و خاموش نمی شود.

وقتی گردشگران به منطقه بوفالو می روند. در نظر دارند که به آبشار معروف و زیبای نیاگارا بروند. آبشار نیاگارا بدون شک یک آبشار شاهانه و بی نظیر می باشد. اما در جنوب شهر آبشار شعله ابدی وجود دارد. که نباید از دیدن آن صرف نظر کرد.

مردم محلی بوفالو معتقدند که دیدار از این آبشار زیبا می تواند. نقطه عطف و یک خاطره تکرار نشدنی در سفر شما باشد.

آبشار شعله ابدی در غرب نیویورک تلفیق زیبا و خاصی از آب و آتش است. که به نظر می رسد قوانین طبیعت را نقض کرده است. این آبشار در مسیر پارک ریست بلوستری در منطقه جنوب شرقی بوفالو قرار گرفته است. این مسیر یکی از مسیر های محبوب برای پیاده روی محلی ها و گردشگران می باشد.

هیچ کس نمیداند که چه کسی اولین بار شعله را در این مکان روشن نمود اما گمان میرود که اولین روشن شدن این آتش در حدود هزاران سال پیش توسط بومیان آمریکایی بوده است. نکته گیج کننده در مورد این آتش فروزان این است که شیل زیرین ان نیز به اندازه کافی گرم نیست. که فروزان بودن مداوم این شعله را پشتیبانی کند. هیچ دلیلی مبنی بر وجود این شعله وجود ندارد بخصوص که این شعله در پشت آب آبشار قرار گرفته است.

وجود تمام این ابهامات فقط باعث جذاب تر شدن آبشار شعله ابدی می شود. هر چه اطلاعات شما از این پدیده ناشناخته بیشتر شود، بیشتر مشتاق می شوید تا آن را از نزدیک ببینید.

 

مسیر رسیدن به آبشار شعله ابدی

مسیر رفت و برگشت به سمت این آبشار نسبتا سخت می باشد. و دارای پستی و بلندی هایی در طول مسیر می باشد. همچنین شیل های آن منطقه لغزنده بوده و به سرعت فرو می ریزند. صرف نظر از فصل، بستر این رودخانه همیشه مرطوب، گل آلود و لغزنده می باشد. پس اگر قصد سفر به این منطقه را دارید کفش مناسب و چوب پیاده روی را فراموش نکنید!

آبشار شعله ابدی

زمان مناسب برای سفر به این آبشار

توریست ها در فصول مختلف سال به دیدن آبشار شعله ابدی می آیند . اما فصل زمستان چالش های خاص خود و البته زیبایی های بینظیر خود را دارد. منطقه بوفالو به خاطر آب و هوای غیر قابل پیش بینی اش در زمستان مشهور است. ساکنان جنوب غربی در زمستان همواره با برف های ناشی از رودخانه و یا طوفان های حاصل از آن مواجه هستند.

شعله ابدی در فصل زمستان بسیار جادویی و خاص به نظر می رسد. اما راه رسیدن به آن بسیار سخت و چالشی می باشد.

فصل تابستان فصل توریستی این منطقه است. چرا که بستر رودخانه آرام و هوا بسیار مطبوع می باشد. همچنین در فصل تابستان در مسیر رسیدن به آبشار شعله ابدی، گردشگران می توانند از انواع غذاهای محلی و استراحتگاه ها لذت ببرند. فرقی ندارد که چه زمانی از سال به سمت این آبشار میروید، در هر صورت حتما همراه خود یک چراغ قوه داشته باشید.

این را باید بدانید که گهگاهی این شعله ابدی کم سو می شود. و شما صدای بیرون زدن گازهای طبیعی را می شنوید. باید بدانید که روشن کردن دوباره این شعله خطری ندارد و حتی می تواند یکی از خاطره انگیز ترین لحظات سفر شما باشد.

 

سایر مناطق گردشگری نزدیک آبشار

آبشار شعله ابدی بخشی از پارک چست نات ریج ( پارک شاه بلوط) می باشد. که در جنوب شهر بوفالو واقع شده است. این منطقه به لحاظ مسافتی از فرودگاه شهر بوفالو، حدود ۳۰ دقیقه با ماشین فاصله دارد. از آنجایی که رسیدن به این منطقه با وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس دشوار و برای توریست ها مقداری گیج کننده است. پیشنهاد می کنیم که حتما از تاکسی یا اجاره اتومبیل استفاده کنید.

پارک شاه بلوط

این پارک از پارک های قدیمی بوفالو می باشد . مردم در زمستان برای سورتمه سواری، و در تابستان برای بازی گلف به این پارک می آیند. البته این پارک برای یک پیک نیک خاطره انگیز نیز بسیار مطلوب است.

اگر دوست دارید که به گشت و گذار در جنوب شهر بپردازید و تمایلی به ماندن در پارک ندارید،  به شما پیشنهاد میکنیم که از مناطق ساحلی دریاچه دیدن کنید.

پارک شاه بلوط

همچنین می توانید به جنوب شرقی شهر رفته و از شفق قطبی و پردیس جذاب آن دیدن کنید. در پردیس رویکرافت طیف گسترده ای از صنایع دستی قرار دارد که می توانید در آن گشت و گذار کرده و از زیبایی های آن لذت ببرید.

سایر مقالات مشابه :

ساختار ریشات یک پدیده عجیب طبیعی

استون هنج از مرموزترین بناهای جهان