۷ قلعه ترسناک در جهان

۷ قلعه ترسناک در جهان و نگاهی به تاریخ تاریک آنها

برخی از مکان های ترسناک دنیا و افسانه ایی که در مورد آنها گفته می شود ما را بر آن داشت که نگاهی عمیق تر به تاریخچه آن بنا و فرهنگ مردمان آن بیندازیم.  از قلعه خیژئون در فرانسه (که گفته می شود این قلعه توسط شبح زن جوانی که در این قلعه زنده به گور شده است، تسخیر شده است.) گرفته تا خانه مورگان در هند ( که توریست ها می گویند شبح زنی که در آنجا شکنجه می شده را میبینند) تماما مکان هایی هستند که مردمان محلی معتقدند توسط ارواح خبیثه و شیاطین تسخیر شده اند. و افسانه هایی در مورد این مکان ها وجود دارد که شاید برای ده ها سال یا قرن هاست که سینه به سینه انتقال پیدا کرده اند.

قلعه ترسناک در دنیا

تعجبی ندارد که چرا این مکان ها اینقدر بازدید کننده دارند و توریست ها را به سمت خود جذب می کنند. چرا که علاوه بر حس هیجانی که به توریست ها منتقل می شود این احساس را در آنها به وجود می آورد که می توانند با دنیای معنوی و روح افرادی که قبل از آنها در این مکان ها می زیسته اند ارتباط بر قرار نمایند.

جدای از این بازدید کننده ها می توانند عکس های یادگاری زیبایی را برای شبکه های اجتماعی خود بیندازند!

در ادامه برخی از مکان های خالی از سکنه و ترسناک جهان را به شما معرفی می کنیم. با ثامن تور همراه باشید:

۱ . پکن ، چین

خانه شماره ۸۱ چائونی و یا کلیسای چائونی از مشهورترین خانه های مخوف پکن می باشد. هیچ سابقه ای از دلیل ساخت این مکان در دست نیست اما ناپدید شدن های متعددی از افراد در این ملک گزارش شده است. در ورودی چائونی، شماره ۸۱ اظهار نامه ای وجود دارد که بر روی آن نوشته شده : در این مکان هیچ شبح یا روحی وجود ندارد. اما افسانه های محلی چیزی خلاف آن را می گویند.

Chaonei No. 81

یکی از قوی ترین افسانه ها می گوید که معشوقه یکی از افسران دولتی پس از آنکه آن فرد او را برای شرکت در جنگ کمنیستی، ترک کرد، در این خانه خودکشی کرده است. گفته می شود که اکنون این مکان توسط روح آن دختر تسخیر شده است.

افسانه دیگری می گوید که این خانه توسط یک کشیش انگیسی ساخته شد و او قصد داشت که این مکان یک کلیسا باشد، اما قبل از انکه ساخت این ساختمان اتمام یابد، کشیش مفقود الاثر شد.

وینت تیوز اظهار کرده که سه کارگر ساختمان که در ساختمان کناری کار میکردند، تصمیم گرفتند که دیوار خانه چائومی را بشکنند و پس از آن دیگر هرگز آن سه کارگر دیده نشدند.


۲ . بریتنی ، فرانسه

گفته می شود که قلعه خیژئون توسط شبح زنی که در این جا زنده به گور شده است، تسخیر شده است.

قلعه ترسناک در دنیا

افسانه های محلی می گویند که شبی یک دزد به این قلعه می رود اما به محض ورود، دو نفر را می بیند که مشغول کندن چاله ای هستند. سپس آن دو نفر دختری را که لباس عروس بر تن داشته به زور داخل چاله انداخته و روی او را می پوشانند.

دزد از ترس پا به فرار می گذارد و به نزد همسر خویش رفته و ماجرا را برای او تعریف می کند. و اظهار می کند که دختر را زنده به گور کردند چون ادعا می کردند که دختر شرف خانواده خود را از بین برده است! همسر دزد به او می گوید که به قلعه بازگردد تا دختر را نجات دهد. اما زمانی که دزد به قلعه می رسد دختر مرده بود.


۳ . کالیمپونگ ، هند

گفته می شود که خانه مورگان توسط خانم مورگان که در این خانه فوت کرد، تسخیر شده است.

Morgan House

خانم و آقای مورگان پس از ازدواج خود در خانه مورگان اقامت گزیدند. افسانه ها می گویند که آقای مورگان همسر خود را شکنجه می کرد و باعث ناراحتی او می شد. سرانجام خانم مورگان فوت کرد و آقای مورگان این خانه را رها نمود. برای چندین دهه این خانه رها شده بود و در معرض نابودی قرار گرفت تا اینکه دولت هند اختیار آن را در دست گرفت. اکنون این خانه به عنوان هتل بوتیک شناخته می شود. و مردم اظهار می دارند که در داخل این خانه صدای ضرب و شتم و شکنجه خانم مرگان و قدم زدن های او در راهرو های این خانه به گوش می رسد.


۴ . تورنتو ، انتاریو

افسانه های روحی در مورد کاسا لوما وجود دارد که به سال ۱۹۳۰ میلادی باز می گردد. این قلعه در سال ۱۹۱۴ توسط تاجری بزرگ به نام هنری پلات و همسرش مری پلات ساخته شد. امروزه توریست ها و کارکنان قلعه اظهار می کنند که وسایل قلعه توسط نیرویی نامرئی حرکت می کند و همچنین نجواهایی از گوشه و کنار این قلعه به گوش می رسد. افسانه ها می گویند که این قلعه توسط روح های مختلفی تسخیر شده است! یکی از مشهورترین روح های این قلعه بانوی سفید پوش می باشد! گفته می شود که این دختر در سال ۱۹۹۰ در این قلعه خدمتکار بوده است.

Casa Loma

در زیر این قلعه تونلی وجود دارد که بازدید کننده ها می گویند در آن صدای صحبت ارواح با یکدیگر را می شنوند. گزارش ها نشان می دهد که اولین فردی که  در این تونل زندگی می کرد یکی از دوستان آقای هنری بود که برای نگهداری و تیمار اسب ها استخدام شده بود.

همچنین شایعاتی در مورد  سر هنری و همسرش لیدی مری وجود دارد. مردم می گویند که بارها سر هنری را از پنجره های طبقه دوم دیده اند که به بیرون خیره شده و همچنین لیدی ماری دوربین کسانی را که سعی داشته اند از او عکس فوری بگیرند را خاموش کرده است!


۵ . باتو گجا، مالزی

قلعه کلی بعنوان یکی از قلعه های تسخیر شده و مخوف در مالزی شناخته می شود.

Kellie’s Castle

ساخت قلعه کلی در سال ۱۹۱۵ آغاز شد ولی ساخت آن در سال ۱۹۲۶ با مرگ صاحب آن یعنی آقای ویلیام کلی اثمیث متوقف شد. پس از آن قلعه به فروش رسید و در حالت نیمه ساخته باقی ماند.  از آن زمان گفته می شود که روح آقای اثمیث در طبقه دوم قلعه ساکن است و یک دختر جوان که احتمالا دختر آقای اثمیث است در اطراف قلعه دیده شده است. گفته می شد که در طول جنگ جهانی دوم، سربازان ژاپنی، زندانیان را در محوطه قلعه اعدام می کرده اند و با دیدن یک شبح ناآرام که از ورود آنها به قلعه ناراضی بوده است، آنجا را ترک نموده اند.


۶ . بوگوتا، کلمبیا

گفته می شود که کاسا دلا پوییزا توسط روح شاعری که زمانی در آن می زیسته است تسخیر شده است. موزه کاسا دلا پوییزا ( به معنای خانه شعر) زمانی خانه شاعر معروف خوزه آسونسیون سیلوا بوده است. این شاعر به طور دردناکی در منزل خود در سال ۱۸۹۶ خودکشی نمود. از آن زمان افرادی که به این خانه آمده اند گزارش کرده اند که صدای ناله و شیون هایی از این خانه شنیده اند.

The Casa de la Poesia


۷ . شهرستان افالی در ایرلند

گفته می شود که قلعه چارویل در ایرلند از مخوف ترین و تسخیر شده ترین مکان ها در کل اروپا می باشد.

قدمت قلعه چارویل به سال ۱۷۹۸ بر میگردد. زمانی که این قلعه برای ارل شارویل ویلیام بوری و خانواده او ساخته شد. این خانواده تا سال ۱۹۶۳ در این قلعه زندگی کردند تا اینکه چارلز بوری ناگهان فوت کرد.

Charleville Castle

امروزه مردم می گویند که صدای اموات و موسیقی های کلاسیک را از این قلعه می شنوند. بازدید کننده ها اظهار داشته اند که صدای بازی بچه ها را از اتاق ها می شنوند و همچنین یک دختر بچه بنام هریت را که زمانی در این قلعه می زیسته است را در داخل راه پله ها مشاهده کرده اند.

هریت در سال ۱۸۰۰ زمانی که داشت در راه پله بازی میکرد فوت کرد. افسانه ها می گویند که صدای بازی و خنده این دختر بچه در داخل قلعه به گوش می رسد و او حتی وسایل و اشیای داخل قلعه را تکان می دهد.

گزارش ها حاکی از ان است که این قلعه بر روی سرزمین باستانی و مقدس بنا شده ، جایی که در گذشته رهبران مذهبی را در آن دفن می کرده اند. صاحبان فعلی این قلعه می گویند که شبح های بی چهره ای را در اطراف قلعه مشاهده کرده اند.

مقالات مشابه :

خرافات عجیب و غریب در دنیا

استون هنج از مرموزترین بناهای جهان

آتلانتیس شهر گم شده: حقیقت یا افسانه؟