خرافات عجیب و غریب در دنیا

خرافات بامزه و بعضا عمیقی در سراسر جهان وجود دارد. برخی از مردم اگر سیزدهم ماه روز جمعه بیفتند از ترس بد شانسی در خانه های خود می مانند و یا از اقامت در طبقه یا اتاق سیزدهم هتل ها اجتناب می کنند! این ها تنها گوشه ای از خرافات مردم جهان است اگر میخواهید در مورد این خرافات عجیب در دنیا بیشتر بدانید، با ثامن تور همراه باشید!

خرافات عجیب در دنیا

هی رفیق مراقب باش! روی ترک های پیاده رو راه نرو برات بد شانسی میاره! ( جورج واشنگتن)

خرافات عجیب در آلمان

در آلمان شما نباید تبریک تولد شخصی را قبل از موعد تولدش به او بگویید. این خرافه به این عقیده باز می گردد که شیاطین می توانند آرزوهای خوب و خوش را بشنوند و در نتیجه تمام تلاش خود را برای عوض کردن خوشی ها به بدی ها انجام می دهند.

یک خرافه جالب دیگر در آلمان برای سرو نوشیدنی است. زمانی که می خواهید نوشیدنی را به مهمانان خود تعارف کنید باید مستقیما به چشم های آنان خیره شوید با این کار ۱) به آنها این اطمینان را می دهید که نوشیدنی شما مسموم نیست! و به این خرافه احترام میگذارید ۲) زندگی عشقی و احساسی شما تا ۷ سال آینده خراب نخواهد شد!

خرافات عجیب در آلمان


خرافات عجیب در بریتانیا

اگر در بریتانیا با یک زاغ سیاه مواجه شدید، بهتر است با احترام با آن زاغ سلام و احوالپرسی کنید: ( سلام جناب زاغ! حال شما و همسرتان امروز خوب است؟) اگر این احوالپرسی کوتاه را نادیده بگیرید یا فراموش کنید، بد شانسی در کل روز همراهتان خواهد بود! منشا این خرافه احتمالا این است که زاغ ها اکثرا جفت جفت حرکت می کنند، و دیدن یک زاغ به تنهایی معنی خوبی ندارد! همچنین معتقدند اگر به احوال پرسی خود،  جمله ( یکی برای اندوه و دوتا برای شادی ) را اضافه نمایید، علاوه بر اینکه بدشانسی را از خود دور میکنید، می توانید مطمئن باشید که زاغ سیاه با شما دوست شده و وسایل زینتی و براق شما را نمی دزدد!

خرافات عجیب در بریتانیا


خرافات عجیب در لهستان

در لهستان مردم کیف های خود را بر روی زمین قرار نمیدهند چرا که معتقدند قرار دادن کیف بر روی زمین نشان از بی توجهی به پول دارد و پول ها از داخل کیف به بیرون می پرند! همچنین لهستانی ها خرافات جالبی در مورد مرگ و مراسم تدفین دارند! آنها معتقدند در صورت فوت یکی از اطرافیان، جسد او باید تا قبل از یکشنبه آینده حتما دفن شود! وگرنه مرگ به صورت حلقه ای در آن خانواده در می آید و افراد یکی پس از دیگری به کام مرگ فرو می روند!

خرافات عجیب در لهستان


خرافات در اسپانیا

در حالی که در بسیاری از کشورها اگر جمعه با تاریخ ۱۳ م ماه یکی باشد بدشگون دیده می شود، در اسپانیا این خرافه مربوط به روز سه شنبه است! یعنی اگر ۱۳ م ماه در روز سه شنبه باشد این روز نحس است! و شما نباید هیچ وقت در این روز ازدواج کنید یا به سفر بروید!

جالب است بدانید که فیلم جمعه نحس زمانی که در اسپانیا به اکران رسید نام آن به سه شنبه نحس تغییر یافت!

خرافات در اسپانیا


خرافات در ایتالیا

وقتی صحبت از روزهای نحس در ایتالیا باشد، قطعا ۱۷ م ماه که جمعه باشد در صدر قرار دارد! به همین خاطر شما در این روز نباید هیچ کاری انجام دهید یا حداقل رویداد خاصی را در این روز جشن نگیرید! اگر این کار را کردید پس لطفا به خاطر خودتان هم که شده رنگ ارغوانی نپوشید!

آیا شما برای رفتن به یک عروسی که روز جمعه ۱۷ م ماه برگزار می شود باید لباس زیبای ارغوانی خود را بپوشید؟  نگران نباشید به راحتی می توانید با بد شانسی خود مبارزه کنید! اگر زن هستید باید دست راست خود را بر روی سینه چپ خود قرار دهید و اگر مرد هستید باید دستان خود را به صورت صاف روی هم قرار دهید!

شاید هم بهتر است که این کارها را نکنید و به جای اینکه خود را در میان مهمانان دست بیندازید فقط کمی بد شانسی را به جان بخرید!


خرافات در سوئد

در سوئد اجازه ندارید عنکبوت ها را بکشید! چون خرافه ای در سوئد وجود دارد که طبق آن اگر عنکبوتی را بکشید، فردای آن روز باران می بارد! در هر حال پیش از اینکه از خانه مملو از عنکبوت خود فرار کنید، بدانید که بیرون از خانه ممکن است خطرناک تر باشد!

در سوئد دو نوع درپوش فاضلاب وجود دارد که روی برخی از آنها حرف  A و برخی دیگر حرف k حک شده است. شما همیشه باید مراقب باشید که روی درپوش هایی که حرف A دارند قدم نگذارید چرا که می تواند اتفاق های ناخوشایندی چون شکست عشقی و بیکاری را برای شما به همراه داشته باشد! پس خانه پر از عنکبوت زیاد هم بد به نظر نمیرسد!

خرافات در سوئد


خرافات در فرانسه

اگر در فرانسه باشید حتما این جمله را شنیده اید: دیدن عنکبوت در صبح نشان از غم و اندوه دارد! فرانسوی ها خرافات زیادی در مورد حیوانات دارند. مثلا معتقدند اگر پرنده ای از پنجره به شما نگاه کند اتفاق بدی برایتان رخ خواهد داد. یا مثلا اگر زن بارداری جغد ببیند حتما فرزندش دختر خواهد بود!

مهمتر از آن اگر در فرانسه هستید باید مراقب وعده های غذایی خود باشید. مثلا اگر نان را از دست کسی که قصد خوردن آن را داشت ، بکشید نفرین خواهید شد!


خرافات در ترکیه

در ترکیه اگر چاقو یا قیچی را به سمت فردی بگیرید به این معنی است که با او قصد دعوا دارید یا حتی دشمن آن فرد هستید.به همین علت شما باید این اشیا را روی میز یا زمین قرار دهید تا اگر افراد آنها را نیاز داشتند خودشان آن را بردارند! با این حال اگر شخصی مجبور بود که چاقو یا قیچی را مستقیما به شما بدهد و اینگونه دشمنی خود را با شما نشان داد، شما می توانید با کاشتن یک درخت انجیر در جلوی خانه او انتقام خود را بگیرید!

مردم ترکیه معتقدند که داشتن یک درخت انجیر در جلوی خانه برای افراد آن خانه بد شانسی به ارمغان می اورد.

خرافات در ترکیه


خرافات در روسیه

در روسیه اگر از خانه بیرون آمدید و چیزی را جا گذاشتید نباید به خانه برگردید! حالا اگر به مسافرت میروید و چمدان خود را جای گذاشتید و مجبور شدید که به خانه باز گردید نباید سوت بزنید! چرا که سوت زدن Domovoi (ارباب خانه ) را عصبانی کرده و باعث می شود کل پول های خود را از دست بدهید! همچنین برای فریب بیشتر این دیو باید روی چمدان خود بنشینید تا دیو فکر کند که شما قصد مسافرت ندارید!

در ضمن یادتان نرود که هنگام خروج از خانه به ایینه نگاه نکنید.

خرافات در فرانسه


خرافات در برزیل

در برزیل خرافات با فرهنگ این کشور در هم آمیخته است. مثلا نباید به ستاره ها  اشاره کنید وگرنه انگشتان دستتان زگیل میزند! یا هنگام راه رفتن در قبرستان باید با دستانتان علامت صلیب را درست کنید.


خرافات در ژاپن

شمارش در ژاپن می تواند به یک کار بسیار خطرناک تبدیل شود. مثلا شماره چهار که به زبان ژاپنی (شی) تلفظ می شود به معنای مرگ نیز می باشد. به همین دلیل شما در ژاپن باید از قبول هدایایی که شامل ۴ قطعه می باشند ( مانند ۴ گل، ست های چهارتایی غذاخوری)‌ اجتناب کنید. به همین دلیل معمولا در آپارتمان ها از نام گذاری طبقه ۴ و یا شماره واحد ۴ اجتناب می شود. همچنین شماره ۹ نیز بد دانسته می شود چرا که در زبان ژاپنی تلفظ عدد ۹ بصورت (کو) می باشد که به معنای عذاب کشیدن است.

خرافات در ژاپن


خرافات در ویتنام

در ویتنام مراقبت از پوست یک کار معنوی محسوب می شود. شما هرگز در ویتنام نباید با آرایش صورت بخوابید چرا که شیاطین فکر میکنند شما یکی از آنها هستید! همچنین باید از انجام کارهای روزانه در اول سال قمری اجتناب کنید. جارو کردن یا تمیز کردن در اول سال قمری می تواند ثروت زیادی را در خانواده شما از بین ببرد.


خرافات در کره جنوبی

در کره جنوبی سوت زدن در شب بسیار بد شمرده می شود چرا که باعث می شود اجنه و شیاطین متوجه حضور شما شوند. نوشتن در هنگام غروب هم می تواند بسیار خطرناک باشد. چرا که امکان دارد در تاریکی خودکار قرمز را برداشته و با آن اسم شخصی را بنویسید! کره ای ها معتقدند که نوشتن نام افراد با رنگ قرمز به معنای آرزوی مرگ برای آن شخص می باشد چرا که چوب و مقبره های چوبی بر روی قبر بودا به رنگ قرمز می باشد. پس اگر به کره سفر کردید در انتخاب رنگ خودکار خود مراقب باشید!

خرافات در کره جنوبی

 

حال شما می دانید که در برخی از کشورهای خارجی چه کارهایی را نباید انجام دهید. توصیه ثامن تور در پایان این است که برای خوش شانسی و شادی بیشتر خود در سفر، زبان محلی کشوری که میخواهید به آن مسافرت کنید را فراگیرید!

مقاله های مرتبط:

هفده نکته برای پیشگیری از بیماری در سفر

ده توصیه برای داشتن یک سفر خارجی دلپذیر

هفت نکته طلایی برای امنیت در سفر خارجی!